מסלולים

המלצות לטיול רמון אקסטרים במכתש רמון

מלון קלאב רמון במצפה רמון מלון ספא המלון מוציא טיולים ברכב שטח ספארי וג’יפים למכתש.

מכתש הוא תוספת טבע גיאולוגית ייחודית בארץ ובעולם! באזור “ארץ המכתשים”

ישנם חמישה מכתשי בלייה-מכתשים הנוצרים כתוצאה משילוב של מספר תנאים גאולוגים יחודיים . ארץ המכתשים אזור המשמש כ”ספר פתוח” אל תוך בטן האדמה אשר חשף תופעות גיאולוגיות חבויות ומעניינות-”מנסרות”,דייקים,”קירות הפוכים”, פעילות מגמתית והרי געש. חוקרים רבים מכל העולם מגיעים אל מכתשי “ארץ המכתשים” כדי לראות מקרוב את הפלא הטבעי.

מכתש רמון  גדול מכתשי הנגב המכונה המכתש הענק. אורכו כ-40 ק”מ ורוחבו נע בין 1 ק”מ עד 9 ק”מ ,עומקו של מכתש רמון הוא כ -400 מטר.

המכתש שופע בעלי חיים מדבריים. ניתן להבחין ביעלים ובצבאים,בשפני הסלע,פסמונים,ודרבנים. לני כשני עשורים שוחרר עדר פראים בתוך המכתש במטרה להשיבם לטבע. כיום ניתן לצפות בהם במכתש ובסביבתו. כיום ניתן לטייל באתריו הרבים של מכתש רמון ברגל,ברכב רך,ברכב שטח ספארי מדברי 4X4 , בג’יפ ובאופני הרים וללון במלון קלאב רמון במצפה רמון מלון ספא.

מכתש חתירה  הלוא הוא “המכתש הגדול ” אורכו כ -14 ק”מ ורוחבו כ-6 ק”מ. עומקו מגיע לכ-410 מטרים. המכתש הגדול כונה כך כי הוא נתגלה לפני מכתש רמון.מכתש חתירה משופע במאובנים, שרידי אלמוגים ואמוניטים, גזעי עצים מאובנים וחבצלות ים. המפורסמת באטרקציות המצויות במכתש חתירה היא ” החולות הצבעוניים” 30 ק”מ ממלון קלאב רמון במצפה רמון .

במכתש נחשפו אני חול בצבעים שונים המזמינים לגעת בהם. מומלץ להגיע מצוידים בבקבוקים קטנים, נקיים ויבשים ולאסוף חולות למזכרת.

מכתש חצירה המוכר  לכולנו כ “המכתש הקטן” אורכו כ -7 ק”מ רוחבו 5 ק”מ ועומקו מגיע לכ-500 מטרים. יש אומרים כי מכתש חצירה הוא היפה מבין שלושת המכתשים.

מכתשי עריף זוג מכתשים זעירים הצמודים זה לזה נתגלו על פסגתו של הר עריף.

אזור ארץ המכתשים הוא גם “ארץ החקלאות המתפתחת”

העסוק החקלאי באזור ניכר לאורך התקופות השונות בהיסטוריה.כבר בתקופה הישראלית 1,200 לפני הספירה נבנו טרסות חקלאיות ומאגרי מים ששימשו בין היתר להשקיה לאורך כל התקופות אנו מוצאים ממצאים של בורות מים ושרידי מתקני חקלאות משתמשים בשיטות דומות המנצלות את מי הגשם המעטים באזור ומשתמשים במים אפורים ומליחים להשקיה. עגבניות השרי של קדש ברנע שמן הזית של חלוצה והיקבים הרבים עשו להם שם עולמי בטיבם ואיכותם.

מלון קלאב רמון במצפה רמון מלון ספא משמש כנקודת  יציאה לטיולים.

מפגש נופי עשיר בין מדבר הערבה במזרח ומדבר סיני במערב בין הבשור הצפוני והמוריק ואילת הצחיחה בדרום. החי והצומח מעניקים חוויית טיול עצומה למטיילי המדבר. מפגש עם עצי אלה אטלנטית עבת הגזע ,עץ זית בן 1,000 שנה לפחות,צבעוניים ושמשונים בפריחת האביב צובעים את המדבר בשלל צבעים.תצפיות אל קינון הנשרים ועינו הסלעים בבקעת צין,ציפורים בנדידתם אל ארצות החום, בעלי חיים קטנים המסתתרים מתחת לסלע ,ואם יתמזל מזלכם תוכלו לראות את הנמר רץ אחרי הטרף ,הקרקל,ארוך האוזניים,השועל והגירית.

“ערב רב של סוגי התיישבות” ערים עיירות,יישובים קהילתיים,קיבוצים,מושבים וחוות בודדים. המפגש האנושי הרבגוני מזמין לחוויית ביקור ייחודית,אירוח מדברי ייחודי ,ארוחות מסוגננות במלון קלאב רמון במצפה רמון מלון ספא.

“תחנת דרכים” בתקופות שונות המפורסמת בהן היא “דרך הבשמים”

אשר שימשה את הסוחרים הנבטים להעברת סחורה לאורכה מיצדי דרכים וערים ששימשו למנוחתם של הסוחרים.הערים שנבנו לאורך דרכי הבשמים הוכרו על ידי אונסק”ו ב 2007 באתרי מורשת עולמיים.

“דרך המלך” שעברה ממצרים חצתה את הנגב דרך קדש ברנע, והערבה אל עבר הירדן,לירושלים ועד דמשק. בתקופה העותומאנית שוקמה מהריסותיה את באר שבע והישוב עוג’ה אל חפיר – ניצנה.

שרידי התקופה הללו הותירו חותמם את באר-שבע התורכית ומסילת רכבת מפוארת לאורך 100 ק”מ ועשרות גשרים .שלטון המנדט ניסה לפתח תשתיות ואכן השקיע משאבים בסלילת צירי תנועה כגון מעלה העקרבים ובהספקת מים לשבטים הבדואים על ידי חפירת בורות מים.

בתקופה זו עלו לקרקע יישובים חדשים שניסו להתמודד עם הגבלות המנדט ובעיקר עם תנאי השטח הקשים.הצלחותיהם של ראשוני

המצפים בנגב גבולות,בית אשל ורביבים סללו את הדרך לעוד עשרות נקודות שכללו את הנגב בתוך תוכניה החלוקה.בשנות הקמתה הראשונות של המדינה,הנגב יושב על ידי עולים חדשים באמצעות מושבים ועיירות.בראשית ימי המדינה שימש הנגב בעיקר מקור לכרייה וחציבה,מפעלי טקסטיל,ארץ מרדפים וארץ לא נודעת.עם יציאת צה”ל מסיני היה ברור יהיה עתודת הקרקע והשטחים עם יציאת צה”ל מסיני היה ברור שהנגב יהיה עתודת הקרקע והשטחים הפתוחים של מדינת ישראל ועל כן יש לשמרו ולפתחו באופן מושכל.

עם פיתוח התיירות המדברית הוקמו אטרקציות רבות המאפשרות למטיילים לגלות את רזי המדבר הנסתרים.פותחו שבילי טיול רבים מסלולי אופניים ומסלולי ג’יפים וספארי .הוקמו חניונים בסמוך לאתרי הטיול,ניבנו מצפורים ושפע פעילויות לקהלי ידע מגוונים.

תמונת ספארי 2

כמו כן נבנה מלון קלאב רמון במצפה רמון מלון ספא

להזמנות מלון קלאב רמון מלון ספא- 08-6586107